28 września gościliśmy w naszej bibliotece klasę VII-VIII BU z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.

Spotkanie nasze było poświęcone głównie gwiazdom i gwiazdozbiorom, które ludzie stworzyli dzięki obserwacjom nieba i własnym wyobrażeniom. Człowiek, od niepamiętnych czasów, fascynuje się tym, co wydaje się nieosiągalne. Spoglądając w rozgwieżdżone niebo wyobrażamy sobie postacie, sceny, obrazy łącząc pojedyncze gwiazdy w konstelacje. Młodzież zainteresowała się także literaturą utrwalającą wygląd poznanych gwiazdozbiorów oraz przybliżającą nam funkcjonowanie wszechświata.